top of page

Moje múry?

Mala som pätnásť, keď som obraz a slovo - "Hľa, do dlaní som si Ťa vryl." - prvýkrát uvidela na nástenke v škole, ktorú som vtedy navštevovala. Zostala som stáť ako priklincovaná a nemohla som uveriť, že počujem, ako ku mne znova hovorí ten istý Boh, ktorý ma len pred pár týždňami presvedčil, že je skutočný. Bežala som sa spýtať učiteľa, ktorému som dôverovala, čo znamená skratka "Iz" a kde môžem zohnať knihu, v ktorej si môžem prečítať, čo mi tento Boh, ktorého už osobne spoznávam, ešte hovorí. To je niečo, čo ma naozaj stále fascinuje - Otec hovorí, rozpráva, dokonca ku každému z nás, a naozaj sa môžeme naučiť rozlíšiť Jeho hlas od iných.

Po rokoch som sa začala zaujímať aj o ďalší, nasledujúci verš:

"Hľa, Tvoje múry, hradby sú vždy predo mnou." Iz 49; 16


Otec sa pôvodne prihovára Sionu a Jeruzalemu a uisťuje ho, že jeho ochrana a bezpečnosť Mu neprestajne leží na srdci. Dáva pozor na jeho múry a hradby a sám túži chrániť svojich pred inváziou nepriateľov zvonka.


Mne sa však ešte viac páči pohľad "zvnútra". Pred viac ako desaťročím som sa začala veľmi tešiť z toho, že si môžem viac uvedomovať pravdu slov


...z Jn 14; 23:

...prídeme k nemu, a urobíme si u neho príbytok...

...z listu Kol 3; 4:

...Kristus vo vás - nádej slávy...

...z 1 Kor 6; 19-20:

...A vari neviete, že nepatríte sebe, ale že vaše telo je chrámom Svätého Ducha, ktorý vo vás prebýva a ktorého máte od Boha?

Viac a viac sa stotožňujem s Jeho túžbou po neustálej spoločnosti a zdieľaní, po zostávaní v sebe navzájom: On vo mne a ja v Ňom.


Je úžasné, že sme chrámami, živými domami stvorenými a uspôsobenými k tomu, aby v nás mohol sídliť živý Boh. Vyvolil si nás, aby sme boli jeho domovom a stal sa tak každému dostupným. Má pred očami naše múry aj zvnútra a je s nami odhotný zdieľať celý svoj život. Má rád, keď môže byť obklopený každým človekom, ktorý Mu dovolil usídliť, udomácniť sa v jeho srdci, mysli, živote.


Je príjemné byť chránený a utešovaný zvonka aj zvnútra. Ján má pravdu:

Ten, čo je v nás, je väčší ako ten, čo je vo svete.


Ako sa Tebe páči byť Otcovým sídlom, Jeho domovom?

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page